Używają Bitcoin do zakupu nieruchomości za granicą

China’s Crypto Millionaires Używają Bitcoin do zakupu nieruchomości za granicą

Szczypiorek rosnących w jednej kryptograficznej posiadłości kalifornijskiej w Kalifornii niesie ukrytą wiadomość.

Guo Hongcai, sprzedawca wołowiny, który wcześnie przyjął gorzkainę z chińskiej prowincji Shanxi, jest jednym z wielu świeżo ubitych milionerów, którzy wyrzucają części swojego bogactwa z kraju poprzez zakup nieruchomości za granicą.

W kwietniu Hongcai sprzedał 500 bitcoinów w USA, a następnie wykorzystał te pieniądze, aby kupić 100.000 metrów kwadratowych rezydencji w Los Gatos, 90 minut jazdy od San Francisco w Kalifornii. Jego Rolls-Royce, również zakupiony z owocami bitcoin arbitrage, znajduje się na podjeździe w pobliżu małego ogrodu szczypiornistów.

„To bardzo normalne sprzedawać bitcoin w USA. Po sprzedaży bitcoin, można po prostu kupić wszystko, co chcesz,“ powiedział CoinDesk.

Guo nazywa to drugie miejsce zamieszkania jego „Mansion of Chives“, ponieważ warzywa to również chiński slang dla inwestorów kryptograficznych, którzy okazują się podatni na duże wyprzedaże.

Gdy chińskie organy regulacyjne ograniczają działalność przemysłową na kontynencie, kryptomilionerzy zwracają się do zagranicznych rynków nieruchomości, aby zdywersyfikować swoje zasoby. Niektórzy kupują nieruchomości bezpośrednio z kryptą, inni jak Hongcai używają bitcoin do zdobywania walut obcych bez przechodzenia przez bank.

Założyciele amerykańskiego kryptograficznego startup nieruchomości w USA Slice powiedział CoinDesk około jednej trzeciej ich potencjalnych użytkowników pochodzi z Azji, dane liczbowe, które obejmują chińskich inwestorów poszukujących symbolizowanych praw własności poprzez brokerów papierów wartościowych z Hongkongu.

Według South China Morning Post, nieruchomości zakupione w Hong Kongu nie wymaga takich samych podatków i dokumentacji jak inne aktywa finansowe przechowywane za granicą. Chińskie inwestycje w nieruchomości zagraniczne, często za pośrednictwem brokerów z Hongkongu, od lat rosną. Teraz wczesni adoptorzy bitcoinów wykorzystują nowe bogactwo dla znanych wzorców.

„Prośby, które mamy od nich zaczynają się od 50.000 dolarów lub 100.000 dolarów do ostatniego z nich było od 3 do 4 milionów dolarów dla Doliny Krzemowej“ – powiedziała CoinDesk Natalia Karayaneva, prezes Propy, innego rynku nieruchomości zasilanego kryptograficznie.

Dodała: „Widzimy, jak to się dzieje:

„Widzimy, że coraz więcej osób jest skłonnych kupować nieruchomości z kryptowalnymi walutami, ponieważ łatwiej jest wydostać swoje pieniądze z kraju za pomocą bitcoinu, niż zakładać konto bankowe w Hongkongu i wyprowadzać swoje pieniądze z kraju za pomocą kanałów biznesowych“.

Comments are closed.